PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,4 76 168
ocen
8,4 10 1 76168
7,7 49
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

W tym filmie nie ma ani pół postaci, która w jakikolwiek sposób intryguje. Postacie są jak ciosane kamieniem, nie mają żadnych dylematów, nikt nie jest dwulicowy etc. Przewrotności i zwrotów akcji też nie uświadczycie.
Nawet w scenie klinicznej śmierci głównego bohatera, gdy wraca jako uświadomiony mesjasz, nie zmaga się on z watpliwosciami, nie jest niczym kuszony, zero dramaturgii.
Dramaturgii w tym filmie nie uświadczycie. Nawet specjalnie nie chce się kibicować głównym bohaterom, bo są oni bezemocjonalni. Więcej emocji wykazywał R2-D2 w "Gwiezdnych Wojnach" niż wszystkie postacie w Diunie.
Zgoda, film jest wysmakowany wizualnie, ale ciągły w nim patos wręcz przygniata.
Na trzecią część nie pójdę na pewno.

ocenił(a) film na 6
jarik44

To jest ogólnie właściwość współczesnego kina - papierowe emocje.

ocenił(a) film na 3
jarik44

Mogło być gorzej.
Np. po wypiciu Paul się zamienia w czarną kobietę, która jest lesbijką.

jarik44

Tak, momentami jest to męczące i przeładowane, co tylko potęguje odczucie pustki i bezsensownego wizualnego pędu, ku rozczarowującemu finałowi, by dodatkowo upchać jeszcze więcej. Nawet nie pokazano nawigowania, czy jakiejkolwiek podróży kosmicznej. Statki są teleportami i tyle. Po tym wszystkim dlaczego miałoby się czuć ochotę na więcej?
Jeszcze do tego w 3 części - niepodobna do nikogo - córka aktorka "Sid" będzie miała więcej ekranu.

ftr

Dokładnie a ludzie tej papce dają nawet po 10/10 XD

ocenił(a) film na 5
jarik44

Takie samo spostrzeżenie. 1 średnio mi się podobała i z 2 jest to samo. Na 3 już raczej nie pójdę. Film po prostu nudny, dłużył się. Sceny akcji kończą się jeszcze zanim się zaczną. Ale właśnie rażące jest to, że postacie są właśnie papierowe. Nie umiem się wczuć kompletnie w klimat, sympatyzować czy nienawidzić jakiejś postaci, bo brak im głębi. Jakieś to wszystko po prostu "odegrane". Muzyka w filmie jest dla mnie ważna, a tutaj też jakoś nic mi nie zapadło w pamięć. Oczywiście efekty świetne, ale to tyle z plusów jak dla mnie.

ocenił(a) film na 6
jarik44

Dokładnie to. Nie mogę nikogo kochać ani nienawidzić, żadnych emocji te postacie nie wzbudzają. A relacja Paula z Chani tak niewiarygodna ze az mi sie z tego smiac chcialo xx

ocenił(a) film na 6
jarik44

No niestety. Film taki sobie, bez żadnego wow.

ocenił(a) film na 4
jarik44

Popieram Bardzo dobre spostrzeżenia

ocenił(a) film na 4
jarik44

Dobrze napisałeś. Postacie nie mają głębi ani czegoś, co by było intrygujące i zachęcało do ich poznania. Nalepiej zagrany został baron.

ocenił(a) film na 10
jarik44

Pytanie -czytałeś książkę? Jeśli nie czytałeś i spodziewasz się dramaturgii, dwulicowości i innego płytkiego obesraństwa to polecam najpierw przeczytać w jaki sposób Frank Herbert nakreślił postaci i w którym momencie ma w nich zajść zmiana. To jest, w końcu, idealne odwzorowanie sagi a nie kino dla Marvelowców i innych tego typu tworów. Nie ta proza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones