PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 497
ocen
6,8 10 1 24497
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Klimat, aktorstwo( szczególnie rola Franka i Julii), niesamowity, tajemniczy klimat, doskonała muzyka Christophera Young'a. No i te sceny gore! Ponowne narodziny Franka, czy scena, w której ten zostaje rozerwany na kawałki. Do tego rewelacyjne charakteryzacje Cenobitów, ożywionego Franka, czy też świetny projekt potwora, który ścigał Kirsty w tunelu. Narzekać można nieco na te świetlne efekty towarzyszące pojawianiu się i znikaniu Cenobitów, ale taki budżet i takie lata... Film oglądany przeze mnie już dziesiątki razy, i pewnie zostanie obejrzany jeszcze nie raz.

P. S.Szkoda, że kolejny film tego twórcy, "Nocne plemię", aczkolwiek będący dla mnie równie wspaniałą pozycją, nie został stworzony do końca zgodnie z wolą Barkera- tak mielibyśmy być może do czynienia z przełomowym obrazem gatunku, a tak film jest jedną z tych niedocenianych perełek.

ocenił(a) film na 9
klajsterbelej

Tak jest popieram w 100%. Z całej serii Hellraisera moim zdaniem tylko 1 i 2 są porządnymi filmami a im dalej tym gorzej. Efekty specjalne są świetne jak na tamte lata

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

Najlepsza jest jedynka, na drugim miejscu dwójka. To pewne. Potem można już polemizować. Osobiście podoba mi się także czwórka i piątka. W trójce natomiast nie mogę pochwalić aktorstwa, choć do strony technicznej nie mam większych zastrzeżeń.

ocenił(a) film na 9
anonimowy

Chociaz pomysł w 4 na wysłanie Pinheada w kosmos był przegięciem

ocenił(a) film na 10
Little_Jacob

Ale czwórka jest lepsza, niż można się spodziewać. Poza tym nie wszystkie sceny dzieją się w kosmosie.

ocenił(a) film na 9
anonimowy

no fakt ale fabuła jest ciągnięta na siłę.

ocenił(a) film na 10
Little_Jacob

Ale jednak tworzy pewną zwartą całość z poprzednimi.

ocenił(a) film na 3
klajsterbelej

wy uważacie to za klasykę dla mnie to jakieś gówno oglądać się nie da może remake będzie lepszy. Mooja ocena to 1/10

ocenił(a) film na 10
bobas1989

My tego nie uważamy za klasykę- to jest klasyka. Finito. I jeszcze jedno- czy w twoich możliwościach mieści się wyjaśnienie, czemu uważasz ten film za "jakieś gówno"?

ocenił(a) film na 10
bobas1989

Bujaj sztrucla stad. Z tego co widze to masz wieksze zamilowanie do wszelakiego rodzaju dramatow, familijnych, kreskowek i innych pedalstw dla malych dziewczynek.

ocenił(a) film na 8
bobas1989

Remake nie wchodzi w grę!

użytkownik usunięty
bobas1989

sam jesteś kupa - riposta na poziomie twojej recenzji.

ocenił(a) film na 8
klajsterbelej

"świetny projekt potwora, który ścigał Kirsty w tunelu"

Projekt był świetny, ale nawet mimo tego nie zdołał odciągnąć mojej uwagi od wózka na którym jechał. Nie to ze się czepiam, w sumie dla mnie takie wpadki to przy filmie tego rodzaju plus. ;)

użytkownik usunięty
klajsterbelej

Dawno nie czułam napięcia oglądając horror, naprawdę kibicowałam tej kobiecie, by uszła z życiem.

ocenił(a) film na 10

Po kolejnym seansie " Nocnego plemienia" nastąpiła mała zmiana zdania- jednak " Hellraiser" lepszy :) Mimo to nadal szkoda, że producenci tak spieprzyli wizję Barkera przy wspomnianym filmie.

użytkownik usunięty
klajsterbelej

szczerze to łezka się kręci w oku na takie oldskulowe efekty z gumy i czerwonej farby:) nie ma żadnego porównanie z generowanymi teraz przez komputer ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones