PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 497
ocen
6,8 10 1 24497
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Odkąd zobaczyłam w dzieciństwie w gazecie twarz Pinheada, ciągle za mną chodził (nie dosłownie ;)), ale dopiero wczoraj zdecydowałam się obejrzeć "Hellraisera". Nie zawiodłam się. Moim zdaniem film w bardzo wymowny sposób pokazuje, do jakich okrucieństw w imię miłości zdolny jest człowiek. Nie ma zbyt wielu krwawych scen, wyskakujących zza rogów potworów ani innych tego typu, a mimo to film trzyma w napięciu i posiada niesamowity klimat. No i Pinhead - postać wręcz kultowa.

Jedyną rzeczą, która mi zazgrzytała, była końcówka filmu i rozmowa dziewczyny z Cenobitami, w której nazwali oni siebie między innymi aniołami - błąd logiczny, bo skoro są wysłannikami piekła, to oznacza, że istnieje również niebo, a anioły należą do bytów niebiańskich (jak zatem nazywa się wysłanników nieba?). Ot, taka zagwozdka przyszła mi do głowy w czasie oglądania.

7thStargazer

Według mitologii judeochrześcijańskiej (dokładniej interpretacjii księgi Henocha), wszelkie możliwe formy lokatorów piekła były wcześniej aniołami, tylko że trochę się postawiły kierownictwu :) Pozdrawiam

Pełen spis: http://pl.wikipedia.org/wiki/Upadły_anioł

ocenił(a) film na 7
landu

Dzięki za odpowiedź :). Wiedziałam o tym już wcześniej, ale doszłam do wniosku, że to po prostu trochę dziwne, że ludzie w powszednim mniemaniu mają mieszkańców piekła za aniołów, wydawało mi się, że raczej utożsamiają ich ze skrzydlatymi mieszkańcami nieba.

ocenił(a) film na 8
7thStargazer

Nie zgadzam się z jednym: jest wiele krwawych scen, dodatkowo, sceny są bardziej wyraziste za sprawą efektów - dzisiaj tworzonych komputerowo, tutaj bardzo sugestywne i odrażające ;)

ocenił(a) film na 8
7thStargazer

miałem podobnie... uwielbiam hellraisera :)
to co z nim potem zrobili to zbrodnia

7thStargazer

"Nie ma zbyt wielu krwawych scen, wyskakujących zza rogów potworów..." No tak potworów nie ma ale jest Jezus :D i to z szafy.

ocenił(a) film na 7
7thStargazer

''Nie ma zbyt wielu krwawych scen'' ? - to ja sie pytam w takim razie, w jakim filmie sa?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones