PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 487
ocen
6,8 10 1 24487
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Witam,
Obejrzałem film, spodobał mi się. Oceniłem go na 7/10 przy czym doceniłem oryginalną fabułę (chociaż później
dowiedziałem się że to adaptacja książki), całkiem przyzwoity scenariusz, dwa czarne charaktery z których jeden
wręcz budził odrazę i nie był nim ten z wnętrznościami na wierzchu, no i oczywiście genialnych cenobitów pod wodzą
Pineheada.

Nie jestem jednak pewien o co w tym wszystkim chodziło. Może jeśli ktoś by się skusił na odpowiedź to posegreguje
swoje pytania żeby było temu komuś ją ułatwić.
1 Wiem, kim są cenobici i czym się zajmują ale czemu czym się zajmują i skąd się wzięli?
2 Kim był ten bezdomny, który pokazał się na końcu filmu?
3 Skąd wzięła się ta kostka i jaka jest jej geneza?
4 Kim jest starszy człowiek sprzedający kostkę na bazarze?
5 Czy film najlepiej ocenić jako oddzielną całość czy żeby go lepiej zrozumieć trzeba obejrzeć kolejne części (
oglądałem także drugą i jak do tej pory nie wiele więcej się dowiedziałem)

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

ocenił(a) film na 10
MR_Pablo6

5- kolejne części nie są warte poświęcenia im czasu i choć wyjaśniają pewne kwestie(w 4 części znajdziesz odpowiedź na 3 pytanie) daruj je sobie..no chyba, że mocno nurtuje Cię ta kostka to zalicz czwóreczkę:)
4- chiński kupiec jest narzędziem szatana
2-owym szatanem-Panem zła-jest ten bezdomniak( ot wybrał sobie takie wcielenie by wtopić się w tłum i obserwować ludzkie zmagania)
1-zajmują się tym bo zostali do tego zmuszeni, z czasem jednak polubili swoją "pracę"-szatan uczynił z nich takich administratorów,piekielnych przewodników - pewnie z zamiłowania do porządku:) wybrał ich spośród zwykłych śmiertelników( w 2 części możesz zobaczyć jak wyglądali zanim zostali cenobitami)..a dlaczego właśnie ich ? Pinhead pewnie jak Frank sam się o to prosił-nie znalazłwszy w człowieczym życiu spełnienia-co do reszty różnie moglo być -tak czy siak i Ty możesz zostać cenobitą!

ocenił(a) film na 8
vladblad

No to już wszystko jasne. Dzięki :D

ocenił(a) film na 6
MR_Pablo6

Film ma fabułę ponad przeciętną i takie same efekty specjalne Coś jak ruchome zwłoki von Hagensa dla ubogich.
Dlatego oceniam film na 6-7/10

ocenił(a) film na 2
vladblad

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ CENOBITĄ! dobre hehe :). muszę przyznać że podziwiam twoją wiedze o serii choć sam jej nie lubię (serii nie wiedzy). skoro tyle wiesz to może opowiedział byś trochę o sposobie walki pinheada? obejrzałem już część 1 i 3 i nie chce do tego wracać a chce ustalić kto by wygrał bitwe Pinhead vs ghost rider

ocenił(a) film na 9
vladblad

A ja z czystym sumieniem polecam i kolejne części,
Jedynka oczywiście genialna i nie do przebicia,
Dwójka i trójka to wciąż solidne horrory, klasyki tamtych lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones