PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 497
ocen
6,8 10 1 24497
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Bardzo rozczarowało mnie zakończenie i wciśnięty chłopak Steve który nie zachowywał się w ogóle tak jak należy po tym co zobaczył w domu i następnie na zewnątrz. Aktorka grająca dziewczynę Kirsty doskonale pokazała przerażenie po tym jak zobaczyła Franka a następnie uruchomiła kostkę i wpadła w łapy cenobitów. Samo pierwsze ukazanie cenobitów też było świetne i pomysł na paktowanie z diabłem również. Podobało mi się też że Kirsty martwiła się o ojca, dzwoniła do niego i potem gdy zrozumiała że nie żyje też dobrze to było pokazane. Świetnie też zagrała aktorka grająca Julię. Julia najpierw wzbraniała się przed zakusami Franka, jednak z czasem wygrało pożądanie, pierwsza ofiara przyszła z trudem jednak potem już zmieniła się w zimną morderczynię. Frank był w porządku do pewnego momentu, gdy był ukazany jako potwór pragnacy krwi jednak mający pewne ludzkie odruchy - męczył się w swoim ciele, chciał po prostu uciec Pod konie to już niestety tylko żądny krwi morderca, trochę szkoda bo można było to trochę pogłębić do końca. Jednak najbardziej rozczarowała mnie końcówka już po rozerwaniu Franka na drobne kawałki łańcuchami. Według mnie wtedy powinno wszystko się zatrzymać, cisza i niepewność, pakt z diabłem się zakończył powodzeniem ale czy na pewno? Niestety potem jest zabawa z kostką i przepędzanie cenobitów, wszystko się wali i wpada ten nieszczęsny chłopak Steve który wszystko psuje swoim zachowaniem a sam koniec to już bez komentarza. Tak więc pierwsza połowa filmu niesamowicie klimatyczna i swietna, potem jest jeszcze dobrze a końcówka to już ostry zjazd w dół. To mógł być jeden z najlepszych i najambitniejszych horrorów a pod koniec zmienił się w typowy film o nawiedzonym domu. Czytałem też że kontynuacje znacznie odstają od jedynki tak więc zakończę swoją przygodę z Wysłannikiem piekieł na części pierwszej.

użytkownik usunięty

Jednak diabeł podkusił i jednak prawda z tymi kontynuacjami:( Oglądam Hellraiser Hellbound i niestety mamy tu już bardziej do czynienia z jakąś produkcją telewizyjną klasy B niż super kontynuacją udanego horroru. Słowa Kirsty dokładnie oddają ducha tej kontynuacji "znów to samo?!". Ranią uszy dialogi w rodzaju nie jestem już nikczemną macochą, teraz jestem złą królową, aktorzy też już nie grają tak dobrze, Ashley Laurence gra tutaj zbyt mechanicznie udając strach - nudzisz mnie już dziewczynko. Wizyta w piekle okazuje się wyjątkowo nudna, przecież najbardziej boimy się tego czego nie znamy, co jest nam obce dlatego opowieści o wiecznym cierpieniu Franka z jedynki dają więcej strachu niż te wszystkie tunele i korytarze w dwójce. Po co powstała ta kontynuacja? Chyba tylko dla pieniędzy. Hellraiser Hellbound - moja ocena 5/10. Wujek Frank wrócił i chce waszych pieniędzy o to motto tego filmidła. Jedynka tylko zyskała na tym seansie.

dobrze ze cie wykopsali!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones