PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475975}

Pęknięcia

Cracks
7,1 22 114
ocen
7,1 10 1 22114
Pęknięcia
powrót do forum filmu Pęknięcia

Nie będę tutaj pierwszym pozytywnie zaskoczonym.

Po czasach, w których toczy się akcja filmu spodziewałem się nadętej szkoły, wszechwiedzących nauczycielek i zastraszającego rygoru, coś pokroju "Pikniku pod wiszącą skałą", który ani trochę nie przypadł mi do gustu. Jednak miałem szczęście zobaczyć coś zupełnie odmiennego.. i chociaż w kilku momentach fabuła jest nie spójna i nie logiczna, to całość wyszła jak najbardziej dobrze.

W dodatku spodziewałem się, że aktorki będą znacząco przewyższały wiekiem postacie, jak to ma często miejsce, jednak i tu moje przewidywania na szczęście się nie sprawdziły.

Na film ten trafiłem, bo gdzieś na filmwebie ktoś napisał, że poleca ten go, jako, że ma być on o tematyce miłości między dziewczynami. Film nie do końca tego dotyczył, jednak ani trochę nie żałuję, że go obejrzałem. Zawikłane emocje i uczucia tutaj zawarte na prawdę sprawiają, że ma ochotę się oglądać dalej.

Podsumowując, film jest dosyć oryginalny, szkoły prowadzonej w taki sposób w tamtych czasach (gdzie nauczycielka bez słowa częstuje uczennicę papierosem.. w środku nocy wyciąga wszystkie na pływanie nago w jeziorze, a innej nocy same uczennice urządzają sobie zakrapianą imprezę w sypialni...) jeszcze nie widziałem.

Tak więc, nie pisząc już tymi ogólnikami, by nie uronić nawet najmniejszego spojlera (co mi się na końcu już nie udało), zwyczajnie polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones