PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786679}

Prawdziwa historia

D'après une histoire vraie
5,8 10 240
ocen
5,8 10 1 10240
5,2 25
ocen krytyków
Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Prawdziwa historia

Wprawdzie nie widziałam jeszcze filmu po polsku, ale mam silną potrzebę dorzucenia swoich trzech groszy na forum.

"Prawdziwa historia" najbardziej przypadnie do gustu chyba tym, którzy sami - mniej lub bardziej profesjonalnie - zajmują się pisaniem. Oni zobaczą w postaci Delphine po prostu siebie: swoje wahania nastroju, swoje twórcze męki, swój strach przed pustą białą kartką w Wordzie.

Pozostali widzowie wyjdą pewnie z kina w poczuciu niedosytu - bo film z jednej strony zbyt słabo wbija w fotel, by nazwać go thrillerem, a z drugiej jest zbyt pobieżny, aby mógł zostać potraktowany jako dramat psychologiczny. Mam wrażenie, że gdyby silniej zaakcentować np. erotyczne napięcie między bohaterkami, całość nabrałaby ciekawszego zabarwienia.

Podsumowując: z racji mojego aktualnego zawodu (tłumaczka literatury) przyznałabym filmowi 7 gwiazdek, ale jako zwykła fanka Polańskiego daję 6. A po cichu przyznaję, że ekranizacja powieści Delphine de Vigan jest i tak znacznie lepsza niż sama książka.

ocenił(a) film na 5
chateau_de_sable

ciekawa perspektywa

ocenił(a) film na 6
chateau_de_sable

No dobra, właśnie wróciłam z seansu.

Powiem tak: za drugim razem film oglądało mi się chyba nawet lepiej, bo nie miałam już wobec niego wygórowanych oczekiwań. Pierwsza część (ta w Paryżu) jest zupełnie udana. Druga (na wsi) też nie byłaby zła, gdyby głównej bohaterce nie kazano wpaść do rowu... Ten motyw robi na widzu tak okropne wrażenie, że mając go w pamięci, można bez wahania obniżyć ocenę o kilka oczek. Ja tego co prawda nie zrobię (zostawiam 6 gwiazdek), ale dziwię się, owa scena z robotnikami o poranku nie została ostatecznie wycięta.

A tak poza tym podtrzymuję to, co napisałam w pierwszym poście. I idę spać.

ocenił(a) film na 5
chateau_de_sable

wieć powinni go docenić także wszyscy, którzy w maju widzą taką kartkę a termin oddania pracy licenciackiej/magisterskiej zbliża się wielkimi krokami, może premiera filmuła też była pod to celowana ? Ja go nie kupuję .... za to w pełni podzielą Twoją opinię " bo film z jednej strony zbyt słabo wbija w fotel, by nazwać go thrillerem, a z drugiej jest zbyt pobieżny, aby mógł zostać potraktowany jako dramat psychologiczny"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones