PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9077}
7,4 3 944
oceny
7,4 10 1 3944
6,0 2
oceny krytyków
Rasputin. Ciemny sługa
powrót do forum filmu Rasputin. Ciemny sługa

Film doskonały. Nie można go nazwac raczej czyms jak mesmer, choć Mesmer równiez był cudowny, czyli filmem "pseudobiograficznym" ale w pełni biograficznym. Wiernie oddana historia.
Jak zwykle doskonała rola Alana rickmana odsłaniająca jego pełen kunszt aktorski. Bardzo ładna caryca Aleksandra, wzruszające sceny z carskim synem i rasputinem, który uzdrawiał go.
Car mikołaj równiez bardzo dobrze przedstawiony. Film wzruszający. pełen dramatyzmu, pełen magii, Boga i zwątpienia. pełen ludzkiej zawiści, Rasputina który był kobieciarzem, pijakiem i rozpustnikiem,ale nawróconym człowiekiem także.
Mnóstwo refleksji, mnóstwo łez, ale tez i radości. wiary w Boga i własne siły.
Film moge rzec: arcydzieło.
I te słowa:
"God is good"- towarzyszące nam przez cały film. Brakowało mi jednakże tych słów, kiedy rasputin upada i patrzy w niebo, umierając mówi: pain. I wciąz to powtarza a powinien właśnie tak powiedzieć.
"Bóg jest dobry".
Cóz. Film fascynujący i wzruszający. Nic więcje nie dodam.
:)
Moze tylko, ze go polecam, bo dobrze się ogląda nawet po angielsku, zwazywszy na rosyjski akcent i wyraźne słowa.
Pozdrawiam!

Kaliope

Zadzam się że dobry filmik, niemniej Alan z zarostem mi jakoś nie pasuje...za dużo widziałam filmów gdzie zarostu nie ma....ale ogółem film ma klimat i na końcu jak jest rozstrzelanie to jest taki punkt kulminacyjny...

ocenił(a) film na 7
Kaliope

jeszcze nie wiem czy doskonały bo obejrzałam dopiero 23 minuty, wiem tylko tyle ze baaaaaaardzo brakuje mi w nim języka rosyjskiego.

ocenił(a) film na 8
braknicku87

Otóż to, po rosyjsku byłby niesamowicie "smaczny" :)

Ale nie można mieć wszystkiego, a trudno wymagać od aktorów żeby opanowywali do roli język ;)

ocenił(a) film na 8
emdzeej

No tak bo pewnie by się nie nauczyli tak płynni mówić, ale gdyby Rickman w filmie mówił po rosyjsku to mi już do szczęścia więcej nie trzeba by było xD Ale film i tak jest idealny.

ocenił(a) film na 9
Klawiaturaa

Gdyby Rickman się do tej roli nauczył rosyjskiego i płynnie mówił w filmie, to rzucam wszystkie języki angielskie, niemieckie i włoskie i zaczynam wkuwać rosyjski XD

ocenił(a) film na 9
emdzeej

Przynajmniej [r] było po słowiańsku. Najprostsza sztuczka (patrz chart rosyjski w 'Zakochanym kundlu'), ale niech będzie... lepiej, niż mieliby bełkotać.
Słuchałam kiedyś rosyjskiej pieśni Beethovena w zachodnim wykonaniu (owszem, spłodził coś do rosyjskiego tekstu) - koszmar. Bełkot totalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones