PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464212}

Skazaniec

Felon
7,6 80 699
ocen
7,6 10 1 80699
7,0 5
ocen krytyków
Skazaniec
powrót do forum filmu Skazaniec

4/10

ocenił(a) film na 4

Ofiara systemu, więzień filozof, strażnik psychopata, dobry strażnik.
Kameralne więzienie, kilkanaście skazanych, regularnie wyprowadzanych na podwórko, celem zapasów ku uciesze strażnika psychopaty. Ofiara systemu ma przesrane, ale nie poddaje się. W końcu los się do niej uśmiecha, żona wraca, jego wypuszczają na wolność i żyją długo i szczęśliwie. W międzyczasie więzień filozof w obronie ofiary systemu, podcina gardło strażnikowi psychopacie, samemu ginąc w zwolnionym tempie. Całość przedstawiona w średnio interesujący i zupełnie nie emocjonujący sposób.
4/10

navi69ator

[spoiler] to już nie można było napisać? Co za bezmózg...

ocenił(a) film na 4
darek12322

Grzeczniej to już nie było można? Poza tym gdzie ty tu widzisz spojlery, skoro wszystko w filmie wiadome jest od początku. "Skazaniec" leci po najmniejszej linii oporu, nie ma w nim niczego zaskakującego. Zniżając się do twojego stylu wypowiedzi, można by stwierdzić, że jest to film dla bezmózgów...

navi69ator

Pełna zgoda. Ja dałem 3/10, chciałem też coś napisać od siebie ale serwer nie przyjął mojej odpowiedzi i zginęła ;)
Za dużo tu standardowych motywów kina amerykańskiego, wszystko tak naciągane i przejaskrawione, że kompletnie niemożliwe.
Dla dzieci i młodzieży jeszcze jakoś przejdzie, ale prawdy życiowej to ten film nie niesie. Może mały plusik za to, że chociaż jest jakieś wartościowe przesłanie. Ale co z tego, skoro opakowane w taką abstrakcyjną historię ;]

ocenił(a) film na 4
bzykubd

"chciałem też coś napisać od siebie ale serwer nie przyjął mojej odpowiedzi i zginęła ;)"
Ja to mam co drugi temat. Paranoja jakaś... Jedyna na to skuteczna metoda to kopiowanie każdej swojej wypowiedzi przed wysłaniem. Nawalili tych reklam, videoprzerywników i teraz cały portal jest niestabilny ;)

ocenił(a) film na 6
navi69ator

Film również nie przypadł mi do gustu. Można go podsumować jako "typowe amerykańskie kino" z happyendem. Jak zwykle zły zostaje ukarany, dobro zwycięża i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. A w więzieniu, gdzie jak zostało pokazane każdy walczy o przetrwanie, i jesteśmy skazani na samych siebie, to jednak zawsze znajdzie się jakiś przyjaciel, który gotowy jest poświęcić za nas życie. Jak dla mnie lekko wszystko naciągane, bez emocji, bez przekazu.

navi69ator

śmieszą mnie takie poloczki krytykujący dobre filmy, i czasem się zastanawiam co ty byś nagrał i jaki scenariusz napisał, hahaha pewnie kolejny polski żałosny filmik o dupie maryny...

Mothyff

Kolejny myślący, że krytyk musi być w stanie nagrać lepszy film xD

Damon_Lynx

Oczywiście nikt tak nie myśli, ale kiedy ktoś wymyśla głupoty na temat dobrego filmu - to z ciekawości pytam, jaki on by zrobił..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones