PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200968}

Złoty kompas

The Golden Compass
6,3 74 144
oceny
6,3 10 1 74144
4,7 13
ocen krytyków
Złoty kompas
powrót do forum filmu Złoty kompas

4/10

ocenił(a) film na 4

Chyba nie złapałem klimatu filmu bo mi szczególnie nie podszedł, dla mnie strasznie dziecinny, monotonny i przewidywalny do bólu. Jedyna akcja która mi się naprawdę podobała to walka niedźwiedzi. A i tak była za krótka i za mało brutalna. Efekty dobre, ale nie powalają, bądźmy szczerzy- tylko dobre. Ot taka bajka, niestety strasznie dziecinna, z lipnym zakonczeniem które sugeruje dalszą część. Niestety. Ja osobiście nie polecam.

ocenił(a) film na 6
Sprite_87

Niestety ma te same odczucia. Faktycznie walka niedźwiedzi była bardzo ciekawym i miłym zaskoczeniem i zgadzam sie, że mogła być dłuższa.
Cieszę sie, że nie poszłam na ten film do kina, bo zawód byłby znacznie więszky.

ocenił(a) film na 4
Sylwiaczek666

Szkoda kasy zdecydowanie na ten film w kinie, a to, że walka niedźwiedzi powinna być dłuższa to fakt- w końcu to najlepsza scena w filmie ;-)

ocenił(a) film na 2
Sprite_87

W tym filmie WSZYSTKO powinno być dłuższe. Bohaterowie każdy jeden problem rozwiązywali w minutę.

ocenił(a) film na 4
semaj

Ogólnie najlepiej jakby ten film był krótszy lub w ogóle reżyser by sobie go odpuścił ;-)

Sprite_87

Kocham trylogię Pullmana i z tego co wiem reżyser był nią zachwycony, dlatego postanowił nakręcić film. Uważam, że gdyby bardziej trzymał się fabuły książki o wiele lepiej, by to wyglądało. Chcąc uniknąć problemów ze strony kościoła Weitz ograniczył antyreligijne teorie, które nadają sens fabule, a poza tym wyciął dobre fragmenty, moim zdaniem, wstawiając o wiele słabsze.
Co do bajkowego zakończenia - wydaje mi się, że powinno takie być. W końcu w obu przypadkach jest to historia dla dzieci. Jaki jest sens w doszukiwaniu się poważnego, wysokiej jakości zakończenia? Efekty specjalne, popieram, dobre. Lubię je, bo są delikatne i strasznie wpasowują się w całokształt. Mało jest naprawdę sztucznych scen.
A poza tym, gdyby reżyser wykorzystał całą fabułę z książki [przepraszam, że się czepiam, wiem, że film to film, nieważne czy adaptacja, ale w tym przypadku to aż razi] to zakończenie byłoby fajne. Złoty Kompas nie kończy się podróżą do Asriela tylko przejściem Lyry przez portal do innego świata. Komplikacje, jakie wtedy zachodzą strasznie ubarwiają końcówkę.
W sumie się cieszę, że nie kontynuują Mrocznych Materii. Polecam trylogię, naprawdę, film zupełnie nie oddaje magii książek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones