PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200968}

Złoty kompas

The Golden Compass
6,3 74 150
ocen
6,3 10 1 74150
4,7 13
ocen krytyków
Złoty kompas
powrót do forum filmu Złoty kompas

Oczywiście nie aż tak dobry jak książka, wielkim minusem jest fakt wycięcia końca, poza tym jest bardzo dobrze.
Film jest bardzo zgodny z książką (nie licząc paru scen).
Zmienili np chronologie, w książce gdy Lyra zostaje porwana nie zabierają jej do polarnych niedźwiedzi tylko do tego centrum badawczego, polarne niedźwiedzie i ta cała walka po między Iorkiem i królem niedźwiedzi jest w trzeciej księdze, która została wycięta, widać że chceli usunąć ostatnią księge ale miśki zostawili... Hollywood...
Czytałem że reżyser chciał dać koniec Złotego Kompasu na początek Magicznego Noża, skoro tak, to dlaczego w zwiastunach do ZK były sceny z końca?
Przy okazji zaspoilerowali fakt że Pani Culter i Lord Asriel się kochają.
Gdyby ten film był z 40 minut dłuższy (tu mam na myśli głównie zakończenie), i nie zrobiony pod młodszych odbiorców (bo książka nie jest dla dzieci) to mógłby być jeszcze lepszy, to z wycięciem zakończenia to jest tragedia, wyobrażacie sobie coś takiego np w Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym?
Widzimy scenę jak Harry, Ron i Hermiona rozmawiają i podchodzi do nich Severus i po tym jak odchodzi zaczynają się napisy końcowe?
Ode mnie 8/10.

P.S.
Dlaczego w polsce nie ma wydania Blu Ray?
Jest w USA, jest w U.K., jest w Szwecji (to wiem na 100% bo wczoraj kupiłem, super wydanie, 2 płyty Blu ray i masa dość ciekawych dodatków.)
Mogli by wydać wydanie br w pl, a na świecie mogli by wydać (tak, również w pl) wersje reżyserską, z kompletnym zakończeniem itp. Bo już wiadomo że nie będzie kontynuacji.
Widać że ten film, Eragon i Seria Niefortunnych Zdarzeń powstały by pobić popularność Harrego Pottera, a im się nie udało, mogliby chociaż zrobić do nich sequele, mam nadzieje że kiedyś przyjdzie ktoś kto zrobi nowe wersje wszystkich 4 serii (tak, Harrego też bo filmy Newella i Yatesa kuleją i to bardzo.)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones