PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200968}

Złoty kompas

The Golden Compass
6,3 74 144
oceny
6,3 10 1 74144
4,7 13
ocen krytyków
Złoty kompas
powrót do forum filmu Złoty kompas

j.w.

moim zdaniem to bardzo dobry film.

użytkownik usunięty
izdread_2

Racja, film mimo, że niezgodny z książką dużo, to i tak mi się podobał i to bardzo.

ocenił(a) film na 7

Dołączam się do waszych opinii. Mnie "Złoty kompas" również bardzo się podobał.

Krzysiu011089

Też uważam, że jest super. Dobre efekty specjalne, ciekawa historia... Nie wiem, jaka jest książka, ale film bardzo mi się podoba. No ale nie dziw, że ocena taka niska, skoro większość oceniających filmy w filmwebie internautów to przygłupie różowe panienki z gimnazjum... Może one wolą komedie romantyczne...

użytkownik usunięty
sol4me

Nie tylko, dużo osób po prostu czytało książkę. Ja też czytałem i mimo wielu różnic film mi się bardzo podobał.

Zgadzam się i właśnie przez to że oglądnełem ten film, czytam książkę! Pozdrawiam :)

izdread_2

Popieram twoje zdanie. mi się ten film również bardzo podoba:)
Też czytam książkę:)
Pozdrawiam

izdread_2

A ja miałam zamiar przeczytać książkę, ale po obejrzeniu filmu jakoś się zniechęciłam. Trochę nudny jak dla mnie, opis niby fajny, ale brakowało jakiejś konkretnej akcji. Książka jest lepsza?

ocenił(a) film na 10
seyre

Cóż, w filmie pominięto kilka wżnych informacji ( np. uwolnienie dajmonów) no i koniec filmu jest gdzieś na 100 stron przed finałem książki. Jednak mimo tych niezgodności film bardzo mi się podobał. Swoją drodą ciekawa jestem jak zrobią scenę otrucia Lorda Boreala przez panią Coulter pod koniec 2 części.

jaskolka1995

Książka była dużo lepsza od filmu. Już nie chodzi mi o te błędy.. To można przemilczeć (choć trudno).

Najbardziej mnie zabiło, jak z Lyry zrobili totalną Mary Sue. To mnie zniesmaczyło i dlatego nie oceniam filmu wysoko.
A do tego obsada beznadziejna. Szczególnie sama Lyra no i potem Roger... Reszta ujdzie w tłumie.
4/10

christine_2

Zgadzam się, książka jest zdecydowanie lepsza, a od tego filmu oczekiwałam czegoś więcej. Lyra - idealna Mary Sue, wie wszystko i zawsze sobie we wszystkim poradzi (to jednak bardzo denerwuje), akcja całkowicie upłycona, nie ma tych wartości, które tak dobrze zostały ujęte przez Pullman'a i wiele, wiele błędów. Pozatym polski dubbing jak zwykle mnie zabił, no i jeszcze nie podoba mi się zmienienie tytułu ^^ ("Zorza Północna" brzmi lepiej:)
PS: Do założyciela: Tzn, jeżeli komuś nie podobał sie "Złoty Kopmas" to jest głupi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones