PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200968}

Złoty kompas

The Golden Compass
6,3 74 142
oceny
6,3 10 1 74142
4,7 13
ocen krytyków
Złoty kompas
powrót do forum filmu Złoty kompas

Ogromny

ocenił(a) film na 4

rozmach, efekty specjalne, kostiumy, scenografia i doborowa obsada...ale mimo tego wszystkiego, film mnie rozczarował, jakoś ten klimat nie podziałał na mnie, nie mogłem się do końca połapać w tego rodzaju fantastyce, a poza tym są w filmie sceny, które przynudzają, oczywiście jest parę momentów, które robią wrażenie, ale jak dla mnie to za mało, może lepiej jest przeczytać książkę?

LucasLang

Zapewne wypowiedź użytkownika tolerancja91 rozjaśni sporo w tym temacie:

"Mroczne materie złożone póki co z trzech tomów mogą się wydawać piękną historyjką o dziewczynce, poszukującej prawdy o sobie i o otaczającym ją świecie. A wszystko to w towarzystwie ładnych obrazków i słodkich zwierzaczków. A jednak pod tym kryje się coś więcej,
bo to książka pełna przemyśleń nie tylko natury filozoficznej i politycznej, ale przede wszystkim podważającej istnienie religii. Dzieci i religia? Nie, to się nie sprzeda. W rezultacie wykreślono wszystkie niewygodne wątki, pozostawiając opowieść niepełną, nielogiczną i niezrozumiałą.

Szczególnie boli fakt, że nie podjęto się realizacji kolejnych części, które to są o wiele ciekawsze od jedynki. Niestety jednak ich treść byłaby już kompletnie nie do zaakceptowania. Tu pojawia się pytanie: po co w ogóle brano się za ekranizację, skoro z góry przekreślono cały sens Mrocznych Materii i ludziom podano historyjkę, która z samą książką mało co ma wspólnego."

Mimo wszystko mam zamiar ten film oglądnąć. Zapewne po seansie skomentuję go własnymi słowami.

ocenił(a) film na 6
LucasLang

Mam podobne odczucia, doborowa obsada, efekty specjalne, kostiumy, itp ale czegoś mi tu brakowało. Jakoś tak nie wzbudził we mnie jakiś silnych emocji ten film. Może wina w tym, że obejrzałam po raz pierwszy na TVN? (wiadomo ilość i długość reklam robi swoje). "Opowieści z Narnii" nie są moim faworytem jeżeli chodzi o tego typu filmy, ale i tak bardziej przykuły moja uwagę niż "Złoty kompas".

gabi_2

brakowalo ci tercetu egzotycznego topless.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones