PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200968}

Złoty kompas

The Golden Compass
6,3 74 143
oceny
6,3 10 1 74143
4,7 13
ocen krytyków
Złoty kompas
powrót do forum filmu Złoty kompas

Dziwi mnie, dlaczego reżyser ostatecznie zdecydował się wprowadzić do kin film z nieco zmienioną chronologią zdarzeń i z uciętym zakończeniem. W grze na podstawie filmu (bardzo średniej swoją drogą)są obecne sceny wycięte z kinowego obrazu (np. spotkanie Lyry z Lordem Asrielem) a akcja toczy się tak samo jak w książce. Nawet w oficjalnym zwiastunie (http://zloty.kompas.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=20300) widać fragmenty właściwego zakończenia. Mam nadzieję, że ukaże się wersja reżyserska "Złotego Kompasu" lub przynajmniej na DVD będzie można zobaczyć wycięte sceny w dodatkach...

ocenił(a) film na 8
Loopkin

No cóż, nie reżyser, a studio.

Jacob Voorhees

Czegoś mi właśnie zabrakło w końcówce, dlatego obniżam ocenę

ocenił(a) film na 5
rpd0

Mnie się ta pozmieniana chronologia, poucinane sceny itp też nie podobają...

Loopkin

Proszę Cię, reżyser pominął PÓŁ KSIĄŻKI, pozamieniał kolejność i zepsuł coś, co mogło być wielkim sukcesem tak jak powieść..

CatWoman13

a ja uważam, że tak jak Watykan maczał paluchy w zaniechaniu promocji tego filmu, później w wydaniu drugiej części, tak pewnie zostało postawione jakieś ultimatum na wybrane sceny.

ocenił(a) film na 8
CatWoman13

Rezyser nakrecil film bardzo zgodnie z ksiazka, ale to studio pozamienialo, oraz podejzewam ze przekonalo go by wyciac koniec, ze niby ma byc na poczatku Magicznego Noza.
Polecam przeczytac ksiazki i przesluchac sluchowiska BBC.

FenrirLokeson

W grze Złoty Kompas (która nawiasem mówiąc jest bardzo słaba, podoba mi się tylko muzyka) pod koniec jest fragment filmu, czyli scena, kiedy Lyra leci z Rogerem sterowcem. I na tym kończy się gra. Niestety w filmie scena ta się nie pojawia (?), a już w ogóle nie wiadomo nic o tym, gdy Lord Asriel przetrzymywał Rogera czy coś takiego było

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones