PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786595}

Charité

7,4 1 274
oceny
7,4 10 1 1274
Charité
powrót do forum serialu Charité

LGBT

użytkownik usunięty

W zasadzie nie mam nic przeciwko homoseksualistom ale jak w każdym serialu są Oni nachalnie umieszczani tak jakby stanowili połowę rodzaju ludzkiego, przestaje być to śmieszne. W pierwszej serii poznajemy miłość dwóch kobiet - niewinne pocałunki. W drugiej zaś scenarzyści idą dalej: miłość dwóch Panów.

ocenił(a) serial na 8

Bo my jestesmy wszedzie i my to tez ludzie dziwne ze ogladasz ten serial a sam gadasz jak nazi

Masz rację Wojtek! A zobacz seriale Netflxa... prędzej natkniesz się na dinozaura pod pałacem kultury niż na serial bez LGBT! Masakra!

ocenił(a) serial na 8
chris3110

To nie ogladaj netflixa i nara

chris3110

Masz tyle wartościowych filmów jak Smoleńsk, patriotyczne obrazy wykletych, nie ma obowiązku oglądania Netflixa

chris3110

No, cóż, istnienie tej grupy jest dla niektórych sporym zaskoczeniem. Nie była ona widoczna, gdyż jeszcze długo po wojnie homoseksualizm był prześladowany społecznie i oficjalnie penalizowany w większości krajów Europy i na świecie.
Ciekawe, że na początku lat 30. w Polsce zdepenalizowano stosunki homoseksualne, jak również złagodzono prawo aborcyjne i staliśmy się nagle najbardziej postępowym państwem w Europie. Jakże się to zmieniło po prawie stu latach. Teraz jesteśmy w ogonie.

W zasadzie nie mam nic przeciw homofobom, ale chrzanisz niemiłosiernie

wojtek_2011

Panowie, trochę kultury i tolerancji by się zdało...

ocenił(a) serial na 8

Ja uważam, że ten wątek (często w serialach wciskany na siłę), jest tutaj całkiem dobrze wpasowany, jako część ideologii Trzeciej Rzeszy, represje z nią związane i tak dalej.

Warto również pamiętać, że produkcja oparta jest na prawdziwych życiorysach i z napisów końcowych wiemy, że sytuacja z homoseksualną parą miała miejsce, a ich związek trwał nadal.

Heart Shaped Box

Homofobia w Polsce poraża... Liczy się wyłącznie dyktat heteroseksualistów. I nie, wątki LGBTQ nie są to wątki wciskane na siłę tu czy tam. Nie należy krytykować twórców filmowych za to, że doceniają tych co przez dekady byli pomijani czy wręcz prześladowani, a istnieją i wcale nie jest ich tak mało. Poza tym, my jako społeczeństwo mamy jeszcze porządną lekcję tolerancji i szacunku do bliźniego do odrobienia. Było mi przykro czytać komentarze na tym forum.

Dzięki za ten komentarz! Bo to najlepiej pokazuje, że nazizm niemiecki już minął, ale mamy teraz nazizm polski (na razie ogranicza się do próby wyeliminowania osób lgbt z życia publicznego, w tym z filmów i seriali, oraz do doprowadzania do tego, aby poprzez stosowaną wobec nich przemoc sami się zabijali, co pokazuje obecnie rosnąca fala samobójstw nawet dzieci). Jeśli kobiety, czy czarnoskórzy, a tym bardziej leworęczni, rudzi, łysi, niepełnosprawni itd. nie stanowią większości, to też należy ich wyeliminować i usuwać "nachalne" ich pokazywanie w serialach??? Mimo, że katolicy-patrioci najchętniej na nowo rozpaliliby piece krematoryjne (czego nie ukrywają w wielu innych komentarzach) i chyba jako pierwszego musieliby spalić papieża Franciszka, to jednak mamy XXI w. i bolesną nauczkę z historii i raczej do tego nie dojdzie, choć przy obecnej władzy nigdy nic nie wiadomo. Na szczęście póki co mamy wolność, więc nikt nikogo nie zmusza do korzystania z netflixa (zawsze jest alternatywa i propagandowa TVP dla homofobów z urojoną wizją świata bez LGBT). A ludziom zdolnym do miłości na pewno nie przeszkadza, gdy inni również kochają kogo chcą! Natomiast jeśli tak strasznie brakuje Ci piekła, to zaczekaj na śmierć, bo podobno każdy z nas będzie sądzony z miłości (przynajmniej wg doktryny chrześcijańskiej), więc po śmierci ziszczą się Twoje pragnienia...

Arek_Freshmen

Od 14 lat mieszkam w Niemczech. Tutaj poznałam co to nienawiść do drugiego człowieka. Tolerancja tu nie istnieje. Jesteś gejem wylatujesz z pracy pod byle pretekstem. Pracowałam z Niemcem, opowiadał jak był poniżany. Jak jesteś z Polski albo innego kraju jest podobnie. Zawsze będziesz człowiekiem drugiej kategorii. Wybili nam szybę w samochodzie, na mojego syna poszczuli psa. Mein Kampf stoi nadal na wielu półkach niemieckich domów. Stoją też zdjęcia rodzinne na nich synowie, mężowie w nazistowskich mundurach. ..

Panie Wojtku, mam watpliwości, czy zrozumiał Pan sens wprowadzenia wątku homoseksualnego w kontekst prześladowań tej grupy osób w nazistowskich Niemczech (zresztą w całej Europie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones