PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817092}

Mroczne materie

His Dark Materials
7,2 15 798
ocen
7,2 10 1 15798
6,7 3
oceny krytyków
Mroczne materie
powrót do forum serialu Mroczne materie
ocenił(a) serial na 7
IOOI

Myślę, że nie. Gdyby twórcy trzymali się książki, to cały pierwszy sezon byłby z perspektywy Lyry, a inne światy wyskoczyłyby nagle w drugim sezonie. Przyspieszyli to trochę, i dobrze, akcja jest bardziej dynamiczna. Serial to nie książka, rządzi się swoimi prawami.

ocenił(a) serial na 9
IOOI

To jest bardzo pomysłowe :) :) już nie mogę doczekać się Willa:) :) :)

ocenił(a) serial na 7
IOOI

ja dalej mam mieszane uczucia, z jednej strony pozwoli to pewnie na plynniejsze przejscie do materialu z 2 ksiazki w kolejnym sezonie, ale z drugiej obawiam sie, ze troche moze to negatywnie wplynac na watek Lorda Asriela i otwarcia przejscia do innych swiatow, skoro wiemy ze sa inne "mniej inwazyjne" xD metody

ocenił(a) serial na 7
karolina199

O których Lord Asriel nie wie, bo i skąd - Magisterium by mu przecież nie powiedziało. Także dalej ma to sens.

ocenił(a) serial na 7
Vespera

niby tak, ale dla widzow, zwlaszcza nie znajacych ksiazki, nie bedzie juz takiego "wow, udalo mu sie otworzyc portal do innego swiata", mysle, ze troche za szybko wprowadzili to mieszanie swiatow, wciaz de facto nie znamy nawet dobrze swiata Lyry, mogli pod koniec sezonu zasugerowac ze Boreal jeszcze przed Asrielem przechodzil do innych swiatow jesli chcieli plynnie przejsc do 2 ksiazki

ocenił(a) serial na 10
karolina199

Też mnie dziwi to, jak szybko ujawniają widzom różne rzeczy:

- przechodzenie pomiędzy światami
- fakt, że Asriel jest ojcem Lyry (zanim jeszcze widz się przyzwyczai, że jest jej wujem!)
- fakt, że czaszka przedstawiona przez Asriela naukowcom nie należy do Grummana

Ale z drugiej strony rozumiem, że chcą wrzucić dużo takich intrygujących wątków, żeby widzowie nie porzucili serialu od razu.

ocenił(a) serial na 9
sfinks_2

Mnie bardziej zdziwiło kto jest matką Lyry:) :) :). I też tak nagle to ujawnili, że myślałam że się przeslyszalam:) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones