Mroczne materie (2019-2022)
Mroczne materie: Sezon 3 Mroczne materie Sezon 3, Odcinek 8
Odcinek Mroczne materie (2019-2022)

The Botanic Garden

57m
6,7 200
ocen
6,7 10 1 200
Mroczne materie
powrót do forum s3e8

Żenujący finał

ocenił(a) serial na 7

O ile poprzedni odcinek z wojną ludzkości ze Zwierzchnością był zajebisty (widać że oszczędzali na niego kasę), o tyle finał był krindżowaty i patetyczny do przesady. Chyba tu w pełni wyszło, że to historia dla młodzieży. Wiem że na przestrzeni dwóch sezonów sugerowano relację romantyczną Lyry z Willem, ale jak zobaczyłem że się całują i to przywraca pył do światów, że całe to zapowiadane "kuszenie Ewy" było pójściem w ślinę, to skisłem i przewróciłem oczami I jeszcze to ich rozstanie, normalnie mnie skręcało, choć aktorzy robili co mogli by było smutno i wzruszająco. Jeśli kogoś to ruszylo to chyba prawdziwej płakuwy nie widział. Motyw z odwiedzaniem ławki niby spoko, ale nie chcę mi się wierzyć że tak długo się trzymali uczucia które nawet nie zdążyło w pełni rozkwitnąć. No i ciekawe co na to ich potencjalni partnerzy/małżonkowie Nie wiem czy byłbym w stanie zaakceptować fakt, że moja druga połówka do końca życia, chodzi co roku na ławkę by wzdychać i "pobyć" ze swoim byłym ukochanym.

Ocena serialu 7/10

Role Marisy (Ruth Wilson) i Asriela (James McAvoy) 10/10

ocenił(a) serial na 7
Jarek Bachanek

Zakończyło się jak baśń dla 12-latków. Cały trzeci sezon oceniłem na 4/10, a poprzednie dwa na naciągane 8/10. Zepsuli mi fajny serial. Nie znam książki, więc trudno stwierdzić kto tu zawinił!

ocenił(a) serial na 9
h3b4n

Szli równo z książkami, jest kilka niedopowiedzeń, jest kilka zgrzytów, ale all in all to dobrze zrobiona adaptacja. I jakby nie patrzeć są to książki dla dzieci i młodzieży i tak też się skończyło

ocenił(a) serial na 7
h3b4n

Jak materiał źródłowy to książka dla nastolatków to w sumie nie powinienem się dziwić. Czytałem fragmenty i widać że to były powieści pisane pod dzieci. A Lyra w książkach jest bardzo młoda, taka jak w 1 serii. A że aktorzy wyrośli (Dafne w momencie kręcenia 3 serii miała 17 lat), to cóż zrobić.

ocenił(a) serial na 8
Jarek Bachanek

W 3 sezonie całkowicie zabrali logiczne myślenie bohaterom. Wątek z mulefami, doktor i bursztynową lunetą nie stwarza uczucia znaczącego.
Uwolnienie anioła przez Willa jest niedorzecznie niewyjaśnioną sceną, szczególnie, że była to opatrzność.

wysokinskidawid1

To był Autorytet, zostało to pokazane w ten sposob zeby uzmysłowić jak niewżną istotą był.

ocenił(a) serial na 7
gawrychszymon

Ludzie na reddicie właśnie narzekali, że scena była niejasna gdzie w książce było wiadome kim on był i było nawet podkreślone że był szczęśliwy że go uwolniono, tymczasem tu nawet jego twarzy nie pokazali....

ocenił(a) serial na 9
Jarek Bachanek

Paczaj no, a ja nie wiedziałem, ale się domyśliłem.

ocenił(a) serial na 8
gawrychszymon

wiem, jednak scena została fatalnie nakręcona. O kwadrat, o ktoś uwięziony, otworzę, koniec.

Jarek Bachanek

Ostatni odcinek jest po prostu za dlugi

Jarek Bachanek

W titanicu też wzdychała do kochanka z młodości ;)
Ale też nie wiem o co chodzi z tym zakończeniem z czapy. Wystarczyłoby pozamykać dziesiątki/setki innych okien (ciekawe jak się zamknęły same), a sobie w razie potrzeby otwierać jedno i od razu je zamykać. Dopóki się nie znudzą w wieku ok. 70 lat mogliby się bawić. Gorzej gdyby czarny się przekręcił na zawał, a młoda nie umiałaby za nim zamknąć XD Ogólnie świat sobie radził tysiące lat z wyciekaniem pyłu a nagle trzeba natychmiast wszystko pozamykać. Myślę, że jeszcze z 60 lat by pociągnął z tym wyciekaniem przez pojedyncze szpary....
Ogólnie finał - kpina na poziomie drzwi z titanica. Ciekawe czy w książce też była taka bzdura?
P. S. Ich nagły wybuch miłości w ciągu 15 minut też taki strasznie naciągany, bo wcześniej tylko czasem rzucali sobie spojrzenia.

ocenił(a) serial na 7
Piterek83

Owszem, była. Gdyby nie to, pewnie wymyślili by coś lepszego. Tak jak mówię, książki były pisane dla dzieciaków w wieku gimnazjalnym.

Jarek Bachanek

Nie do końca się zgodzę, żeby trylogia Pullmana była dla dzieciaków w wieku gimnazjalnym - chyba że w ten sposób potraktować większość literatury fantasy. Dawno to czytałem, ale książka dość wywrotowa, w końcu bohaterowie walczą z kościołem i (wręcz) bogiem, "Złoty kompas: z 2007 był mocno oprotestowany. Albo dla młodzieży, ale takiej wywrotowej. ;)

ocenił(a) serial na 8
Piterek83

Z tego, co zrozumiałam, portali było tyle, że Will sam nie mógłby ich pozamykać, dlatego warunkiem, żeby mogło się to udać było zniszczenie noża (dopóki istniał, tylko Wilk miał możliwość otwierania i zamykania portali) i dzięki temu aniołowie mogli pomóc mu je zamykać. Fakt, nie było widać przy żadnym z nich nikogo, ale to chyba o to chodziło, że aniołów ogólnie nie widać.

ocenił(a) serial na 8
Piterek83

Ten jeden zostawiony portal nie robiłby jakieś wielkiej tragedii. Poza tym Will mógł przecież za każdym razem po przejściu go zamykać. Wystarczyło dobrze pilnować noża. Więc te warunki stawiane przez łysego anioła dosyć ostre. Nóż nie był jedynym sposobem otwierania przejść między światami więc jego zniszczenie nie rozwiąże sprawy na zawsze. Ogólnie ten 3 sezon mnie zmęczył więc jeszcze takie zakończenie jak i wcześniejsze zakończenie wątku rodziców Lyry choć może i sobie zasłużyli no to jednak jakoś to wszystko dla mnie nie satysfakcjonujące bo 1 i 2 sezon bardzo mi się podobały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones