Yellowstone (2018-2023)
Yellowstone: Sezon 1 Yellowstone Sezon 1, Odcinek 2
Odcinek Yellowstone (2018-2023)

Zabić posłańca

Kill the Messenger 47m
7,7 530
ocen
7,7 10 1 530
Yellowstone
powrót do forum s1e2

Mam co najmniej 2 wątpliwości:
1. czy to legalne by samemu zrobić ekshumację i spalić zwłoki? chyba mocna partyzantka skoro spodziewali się śledztwa,
2. rozumiem, że był to pretekst to wymiany zamka pistoletu... ale czy wydaje się Wam "logiczne" dobijanie osoby rannej w eksplozji? (abstrahując od samego wątku takiej eksplozji:-)

ocenił(a) serial na 6
skulim

1. Spodziewali się śledztwa dlatego spalili zwłoki. Chcieli obalić niekorzystny raport ćpającego patologa a kremując zwłoki Lee uniemożliwiali kolejną niekorzystną sekcję.
2. Kayce był zasłużonym i odznaczanym żołnierzem i pewnie nie raz widział kpnających w bólu. Facet cierpiał, rodzina zginęła, nawet jeżeli uratowano by go to byłby inwalidą oskarżonym o zabicie rodziny i produkcję narkotyków.

Salmonella

dobre argumenty, to rozumiem... ale:
ad. 1. Naturalnie... ale to chyba nielegalne? Jak miało to wyglądać przychodzi śledczy z pytaniami o Lee i chcą robić ekshumację na co rodzinka odpowiada: ooo już za późny myśmy sami ekshumowali... śledczy: no ok to gdzie są zwłoki? rodzinka: my już spaliliśmy w piecu do palenia koni... nie spina mi się to,
ad. 2. jak wyżej... ale wydaje mi się, że ta decyzja była mocno pochopna: mam na myśli musiał być świadom konsekwencji... jak dla mnie - jako żołnierz - zachował się (chociaż empatycznie) bardzo niedopowiedzialnie.

ocenił(a) serial na 6
skulim

Ad1. Pogrzeb był na ranczo, nikt z zewnątrz nie musiał wiedzieć czy go pochowano czy skremowano, tam jak w mafii, każdy musi trzymać mordę zamkniętą. A jeżeli wydałoby się, że najpierw go pochowano to co z tego? Kremacja jest legalna a oficjalnie raportu nie znali więc nie możnaby oskarżyć ich o utrudnianie śledztwa.
Ad2. Ten Kayce w ogóle jakiś impulsywny jest, z gatunku najpierw strzela a potem myśli. Z resztą, na myśliciela nie wygląda ani się nie zachowuje. W ogóle ta postać jest niespójnie napisana, żadnychnbadań psychologicznych by nie przeszedł a to niby doświadczony i zasłużony żołnierz.

skulim

Myślę, że tam może być inne prawo. W Polsce nie można sobie chować zmarłych na własnej nawet wielkiej posesji, a tam te groby są na rancho. To inny świat pod względem prawa, postępowania ludzi. Raczej przykładanie do naszej w Polsce lub europejskiej sytuacji prawnej nie jest adekwatne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones